216 383 50 53 - 383 50 54

0549 713 54 26


Çamaşır Makinesi Neden Çalışmaz!Çamaşır makinelerinde makineyi kumanda eden sağlayacağı yöntemleri sıralayan mesele emrini hareket emrini sunan beyindir. Beyinler 2 modeldir. Kontaklı mekanik beyinler ve elektronik kartlı beyinlerdir. Beyin makineyi kullanıcısının belirlediği programda, aşamada ve sıkma devrinde çalışmasını temin ettiren parçadır. Beyin yaver parçalardan elde ettiği sinyallerle çamaşır makinesinin öbür parçalarına komut sağlar, hareket emri sağlar. Bunlar ısıtma, ısıtmayı Tamamlama, temizleme, kazanın tertipli bir biçimde sağa ve sola dönüşü, durulama yaptırma, su alma, su boşaltma ve sıkma gibi. Şayet çamaşır makineniz üst taraftaki usulleri gerçekleştirmiyorsa beyni arızalı olabilir.

Hatta çamaşır makinenizin ön kapağında var olan kilit şalteri de arızalı var olduğundan ötürü da çalışmayabilir. Çamaşır makinesinde 1’den fazla aygıtı çalıştırmaya yarayan taraflar olması sebebiyle genellik bu deneyimleri vermemizin hemen hemen bir az hatrı bulunmamaktadır. Öyle bir şikâyetiniz olursa sizlere en yaklaşan olan hizmet araçlarımızdan destek isteyebilirsiniz.

Size şunu tavsiye etmektedir cihazınızı rutubet ve nemli çevrede bulundurmayın. Çamaşır makinesini rutubetli çevrelerde bulundurmak ve voltajların dengesiz var olduğu mahallerde işlemesi makinenizin beyninin zayıflama süreci erkene çekmiş olur ve masraflı arızalara neden olur. Ayrı olarak çamaşır makinenizin beyninin bozulması söylemek önemli bir masraf demektir. Biz alıcılarına uzun zamanlı çamaşır makinesi faydalanmak arzuluyorsanız rutubet ve alçak voltaja itina.

Arçelik Beyaz Eşya Servisi
Arçelik Ankastre Tamiri
Arçelik Klima Bakım


Bulaşık Makinasında F-1 Hatası Nedir?
Bulaşık makinasında f-1 hatası yıkama hata kodudur. Bulaşık makinası f-1 hatasını voltaj düşüklüğünden kaynaklanabilir. Önce voltaj düşük ise ehliyetli bir elektrikçiye voltaj ayarlatılması yapılır. Eğer voltaj normal ise cihazın ısıtma devresinde bir arıza var demektir. Bulaşık makinasının ana kartı veya rezistansı arızalıdır.