216 383 50 53 - 383 50 54

0549 713 54 26


Çamaşır Makinesi Neden Temiz Yıkamaz!Çamaşır makineniz temiz yıkamıyorsa suyu ısıtmıyor olabilir. Eski cihazlarda makinenizin ön kapak camına dokunarak ısıtmasını kontrol edile biliyordu.

Fakat A sınıfı çamaşır makinelerinde su derecesi fazla alçak olması sebebiyle cama dokunarak ısıtıp ısıtmadığını kavramak olası olmaya fark eder. Makinenizin ısıtmamasının sebepleri şunlardır. Cihazın rezistansı, ntc si veya kartı arızalı olabilir. Eski cihazlarda ise termostat arızası da olabilir. Ve ya makinenizin ısıtmasından memnun veya suyun seviyesinin az olmasından şikâyetçiyseniz ana kartına tekrardan programlama atıyor ve bu da makinenizin temiz yıkmasında %100 bir performans sağlamaktadır.

Arçelik Beyaz Eşya Servisi
Arçelik Ankastre Tamiri
Arçelik Klima Bakım


Bulaşık Makinasında F-1 Hatası Nedir?
Bulaşık makinasında f-1 hatası yıkama hata kodudur. Bulaşık makinası f-1 hatasını voltaj düşüklüğünden kaynaklanabilir. Önce voltaj düşük ise ehliyetli bir elektrikçiye voltaj ayarlatılması yapılır. Eğer voltaj normal ise cihazın ısıtma devresinde bir arıza var demektir. Bulaşık makinasının ana kartı veya rezistansı arızalıdır.