216 383 50 53 - 383 50 54

0549 713 54 26


Klima Soğutmuyorsa!Öncelikle klimanın neden sıcaklıkölçer soğuttuğunu yoklama etmelisiniz. Çünkü; klimanız az da olsa ilgisizlik veriyorsa gazından kaynaklı tek sorun olabilir. Klimanın gazı elbette biter ? Neden biter ? Niteleyerek sorular oluştuysa kafanızda sadece cevaplamış olalım. Klimanın dış ünitesi ile karın ünitesinin arasında kalan borular bakır maddesinden yapılmıştır.

Bu borular zamanla içinden geçen gazın soğukluğu, dışarıda ki suhunet ile ulaşım halinde olmasından dolayı vakit ile yapıranmakta okunuşu kılcal çatlaklar oluşmaktadır. Bu durumda cihazda tül kaçağı belirleme edilmeli, öncelikle doğal gaz kaçağı giderilerek gaz sarjı yapılmalıdır. Eğer hiç soğutmuyor ise, cihazın kompresörünün çalışıp çalışmadığı yoklama edilmelidir, şayet sıkmaç çalışmıyor ise, bununda tek kaç sebebi olabilir. Klima servis sorumluları dış cihazı sökmeden saptama gerçekleştirmek hata okunuşu muhataralı olacaktır bu yüzden servisimizi aramanız gerekmektedir.

Arçelik Beyaz Eşya Servisi
Arçelik Ankastre Tamiri
Arçelik Klima Bakım


Bulaşık Makinasında F-1 Hatası Nedir?
Bulaşık makinasında f-1 hatası yıkama hata kodudur. Bulaşık makinası f-1 hatasını voltaj düşüklüğünden kaynaklanabilir. Önce voltaj düşük ise ehliyetli bir elektrikçiye voltaj ayarlatılması yapılır. Eğer voltaj normal ise cihazın ısıtma devresinde bir arıza var demektir. Bulaşık makinasının ana kartı veya rezistansı arızalıdır.